Korfantego 3, 47-280 Pawłowiczki
+48 77 4874178
gbp@biblioteka-pawlowiczki.pl

Mała książka – Wielki człowiek

Created with Sketch.

Z wielką radością informujemy, że od września b.r. nasza biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”!
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2013-2016), które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
Wyprawki można odbierać we wszystkich bibliotekach gminnych czyli filii Trawniki, filii Jakubowice, Maciowakrze i Gosćięcin.

Projekt skierowany jest zarówno do dzieci, które są już czytelnikami naszej biblioteki, jak i do tych, które dopiero teraz nimi zostaną!
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę Pierwsze czytanki dla…, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.


Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.
Zapraszamy do bibliotek!

Skip to content