Akcja Żonkil

• To wydarzenie minęło.

Akcja Żonkil

25 kwietnia 2022 godz. 08:00 - 17:00

Akcja Żonkile  upamiętniająca  79. rocznicę  wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zbrojny zryw ludności zgromadzonej na terenie getta rozpoczął się 19 kwietnia 1943, trwał do 16 maja i kosztował życie ponad 56 tysięcy ludzi. Żonkile, kwiaty, które każdego roku pojawiały się pod pomnikiem powstania, stały się symbolem tej tragicznej karty w historii Warszawy. Każdego roku żółte papierowe kwiatki przypominają o desperackiej walce żydowskiej ludności stolicy. W tym roku Żonkile poszerzono o niezwykłe premiery literackie nawiązujące do hasła tegorocznych obchodów – miłość. Biblioteka wykorzystała  przygotowane  przez Muzeum  Historii Żydów Polskich   materiały  edukacyjne, dzieci klasy III  wysłuchały e-booka  Justyny Bednarek opowiadanie “Historia pewnej ulicy” i wykonały prace manualne symboliczny żonkil.

Data:
25 kwietnia 2022