Wystawa prac malarskich Adriana Ruma

wernisaż wystawy prac malarskich Adriana Ruma
Oprawa muzyczna Vivien Siodlaczek
Wystawa będzie dostępna w GBP w Pawłowiczkach
do 13 października 2023r.
Serdecznie zapraszamy
Adrian jest studentem kierunku plastycznego; poznaję fascynujący świat różnych dziedzin sztuki i próbuję w nich swoich sił. Inspirację do tworzenia czerpie z wiary i jej przeżywania. Poszukując doskonałości artystycznych form, zwraca się myślą do Boga, w którym widzi absolutne, obiektywne piękno; poprzez sztukę próbuje go dotknąć duchowym palcem Adama z Kaplicy Sykstyńskiej.  Największą pasją jest malarstwo; szczególnie interesują go  dawne techniki największych mistrzów pędzla, a także malarstwo temperowe i wschodnie ikony, których tworzenie poczytuję sobie za największy zaszczyt i przywilej. Nie ogranicza się jednak tylko do przemieniania płaskiego, białego płótna w rozmaity świat barw i perspektywy. Próbuję swoich sił także w rzeźbie, trudnej sztuce trójwymiarowej kreacji, która od niedawna jest moim nowym odkryciem, a także w tradycyjnej grafice.