Dzień Kota- zajęcia z klasą III w filii bibliotecznej w Gościęcinie

Dzień Kota- zajęcia z klasą III w filii bibliotecznej w Gościęcinie

W poniedziałek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach,zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.Wszystkim kotom, małym, dużym, szarym, burym lub pstrokatym, w paski, w ciapki oraz w łaty życzymy wszystkiego najmruczastego,  „domów z pełną miską i wygodami”. A także wspaniałych wspólnych chwil ze swoimi opiekunami, którzy, „nie muszą piękni być, jak z obrazka, lecz dobrze, gdyby umieli głaskać, gdyby wiedzieli, że każdy kot ma święte prawo do dzikich psot, i gdyby jeszcze, przynajmniej czasem, zechcieli zmienić w kuwecie piasek”.
Zapraszamy do lektury   wiersza Agnieszki Frączek „Ogłoszenie drobne” ze zbioru „Kotostrofy, czyli o kotach strofy”.